Google

[CSacek]
 
 
Home
Další vývoj
Co je CSáček
Download
FAQ
Instalace
Dokumentace
Kredit
Kontakty
Podpora
Historie
Licence

Další info o češtině
 
 
[Hosted by 4Web]
 
 
Valid HTML 4.01!

Podpora

Dotazy

Na většinu dotazů zodpovím na e-mailové adrese dolecek@sky.cz během několika dnů. Mohu být zaneprázdněn nebo pracovně mimo domov, ale do cca týdne bych se měl ozvat. Pokud ne, zkuste napsat znovu.

Před jakýmkoli dotazem na funkcionalitu si důkladně pročtěte FAQ a dokumentaci. Bude to tak pro všechny zúčastněné rychlejší a méně pracné. Samozřejmě rád zodpovím jakékoli další dotazy týkající se CSáčku.

Hlášení o chybách

Důležité:
Pokud narazíte na chybu, vždy nejdříve ověřte, že používáte nejnovější stabilní verzi CSáčku. Bug reportem se budu zabývat jedině v případě, že se problém vyskytuje v poslední stabilní verzi. Je k dispozici historie, kde lze ověřit jaké chyby byly v které verzi CSáčku opraveny.

Hlášení o chybách zpracovávám poměrně rychle, většinou se ozvu během několika dnů. Platí to samé jako u dotazů, tj. pokud nejsem zaneprázněn, měl bych se ozvat maximálně do týdne.

Pro urychlení zpracování prosím uveďte vždy alespoň následující informace:

  • typ (CGI, Apache modul, ISAPI) a verzi CSáčku
  • typ a verzi operačního systému
  • typ a verzi WWW serveru
  • pokud je problém s kompilací, záznam celého cyklu configure + make pomocí programu script(1)
  • pokud je problém s SSL, typ a verzi modulu pro SSL
  • pokud se problém vyskytuje pro určitou stránku, URL na stránku kde se projevuje; pokud je to možné, také přiložit onu stránku k e-mailu (je-li větší než 200KB, prosím uložte ji někde zkomprimovanou ve formátu Zip nebo GZIP a pošlete mi odkaz na toto)

Zpracování chyby probíhá v těchto krocích:

  1. zjistím si dostatečné množství informací pro zopakování chyby v (mnou) kontrolovaném prostředí - tuto fázi urychlíte dobrým a kompletním bug reportem, viz výše
  2. analýza a oprava lokálně ve vývojovém stromu
  3. pošlu vám opravu ve formě patche - potřebuji od vás ověření, že chyba je opravena i ve vašem prostředí; pro ISAPI verzi Vám pošlu zkompilované DLL s opravou
  4. integrace do distribuce; oprava bude zahrnuta do další stabilní verze

Pokud chybu nebudu moct zopakovat ve svém prostředí (NetBSD/i386, popř. Windows NT), budu potřebovat přístup na stroj, kde chybu zopakovat lze a být schopen používat debugger atd. Za určitých okolností lze toto udělat offline pomocí zabudovaného debug módu CSáčku. Na konkrétních podmínkách takového zpřístupnění je třeba se v takovém případě domluvit.

Přestože lokálně mohu opravu otestovat a zajistit, že je správná, je třeba vždy opravu otestovat také ve vašem prostředí a ověřit, že problém je opravdu vyřešen. Pokud toto není možné, opravu nelze zahrnout do stabilní verze.  

Podpora vývoje a zakoupení ISAPI verze

ISAPI verze je dostupná jako komerční produkt. Testovací verze ISAPI CSáčku (funční maximálně jeden měsíc) je dostupná ke stažení. Pokud se stane, že trial verze dostupná ke stažení je již expirovaná, prosím napište mi na dolecek@sky.cz a novější Vám obratem pošlu. Jakékoli dotazy ohledně trial verze nebo případných problému rád zodpovím/vyřeším.

CSáček jako CGI a Apache modul je šířen zdarma se zdrojovým kódem. Pokud CSáček používáte a vyhovuje Vám, budu vděčný za jakoukoli peněžitou podporu dalšího vývoje. Umožníte tak, abych mohl strávit méně času prací pro obživu a více času na CSáčku. Také, pokud potřebujete nějaké rozšíření CSáčku nebo customizaci pro nějaké konkrétní prostředí, rád pro Vás toto udělám. Preferuji ovšem, aby výsledek byl opět volný kód, pokud možno pod BSD licencí.

Ceník ISAPI verze

Cena je odstupňována podle počtu virtuálních serverů, na kterých se ISAPI CSáček nasazen, jak ukazuje následující tabulka.
Typ cena [Kč]
1 fyzický server, 1-50 virtuálních 700,-
1 fyzický server, 51-150 virtuálních 1100,-
1 fyzický server, bez omezení počtu virtuálních serverů 1500,-

Pokud budete provozovat ISAPI CSáček na několika fyzických strojích, licenci je třeba koupit pro každý z nich. Konkrétní podmínky a hromadnou cenu takového nasazení lze dojednat.

Objednávací formulář

Po obdržení objednávky přes uvedený e-mail dotazem ověřím, zda se jedná o platný požadavek. Pokud mi potvrdíte že ano, bude Vám zaslána neomezenená verze ISAPI CSáčku (pokud ho objednáváte) a poštou doporučeně faktura.

S ISAPI verzí CSáčku získáte také bezplatný upgrade na další minor verze CSáčku (tj. při zakoupení 2.1.8 budete mít zdarma všechny další verze řady 2.1.X), zdarma 3 měsíce podpory do 3 pracovních dnů (zahrnuje e-mail, telefonický/ICQ support a v nutných případech on-site, bez cestovních nákladů) a půl roku podpory přes e-mail.

Firma:  
Příjmení: Jméno:
Ulice, číslo:
Město: PSČ:
IČO: DIČ:
E-mail:
Typ objednávky: ISAPI - 1 fyzický, virtuálních serverů neomezeně
ISAPI - 1 fyzický, 51-150 virtuálních serverů
ISAPI - 1 fyzický, 1-50 virtuálních serverů
přízpěvek na vývoj CSáčku Apache/CGI ve výši
Objednávám: licencí
Poznámka:

[ISAPI CSacek]Zpět k sekci o ISAPI CSáčku
[Zpet]Zpět


This page is part of documentation of C-SaCzech. It has been created and is maintained by Jaromír Doleček, dolecek@sky.cz
$Id: obj.html,v 1.8 2002/03/05 20:34:33 dolecek Exp $